Anasayfa » Ekibimiz

Ekibimiz

 • Gözde Özeşme

  Gözde Özeşme

  Kimya Mühendisi - ODTÜ KKK
 • Mustafa Çevik
 • Seyhan Boyacıoğlu

  Seyhan Boyacıoğlu

  Kimya mühendisliği yüksek lisans öğrencisi, KOÜ kimya mühendisliği mezunu ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi işletme fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Mühendislik eğitimim boyunca AIESEC, IAESTE ve ERASMUS ile Rusya, Almanya ve Hollanda’da öğrenci değişim programlarına katılarak 3 farklı projede görev aldım. Yapmaktan keyif aldığım şeyler ise yeni kültürleri deneyimlemek ve bilimsel konularda araştırmalar yapmaktır.
 • Ayşe Uçak

  Ayşe Uçak

  Üniversiteye kadar ki eğitimimi Gaziantep'te tamamladım. Ardından hep ilgi duyduğum fizik bölümünde okumaya başladım. Gazi Üniversitesi Fizik Bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim. Çiftanadal ile kimya okumaya başlayacağım. Genel olarak temel bilimlerin hepsine ilgi duyuyorum ve her an araştırıyorum. Müzik dinlemek ve bilimkurgu kitapları okumaktan büyük zevk duyarım. Kimya benim için eğlenceli ve oldukça geniş bir alan. Merak ettiğim konularda araştırma yapmak ve bunları paylaşmaktan mutluluk duyarım.
 • Bilge Fıçıcı

  Bilge Fıçıcı

  ODTÜ kimya mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim. 1994, Bursa doğumluyum. Üniversiteye kadar olan öğrenim yıllarımı Bursa’da tamamladım. 2012 yılından beri de Ankara’da devam ediyorum. Kimya benim için her zaman farklı sonuçlar alabileceğim ama bulduğum her farklı sonucun doğru olduğu, her sonucun mutlaka bir yerde bir zamanda kullanılabileceği hiç sonu olmayan bir bulmaca. O bulmacanın her bir parçasını bulmak ayrı bir eğlence, ayrı bir mutluluk sebebi. Bu bulmacanın parçalarını da yazdığım yazılarla sizlerle paylaşmayı çok isterim.
 • Yrd. Doç. Dr. Davut Sarıtaş

  Yrd. Doç. Dr. Davut Sarıtaş

  5 Temmuz 1978’de Sivas’ta doğdu. Sivas Selçuk Anadolu Lisesi’nden 1996’da mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği bölümüne devam etti. Mezuniyetinin ardından Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimine başladı. Aynı zamanda Ankara’da Kimya Öğretmenliği yapmaya devam etti. 2005 yılında Yüksek Lisans eğitimini, 2012 yılında da Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Kimya Eğitimi alanında Doktora eğitimini tamamladı. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
 • Doğukan Yazıcı

  Doğukan Yazıcı

  Gazi Üniversitesi Fizik Bölümü (Anadal) ve Kimya Bölümü (2.Anadal) Öğrencisi - 2017
 • Gizem Bozkurt

  Gizem Bozkurt

  Üniversiteye kadar olan eğitimimi Bursa'da tamamladım. Ardından 2011 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği ile öğrenimime devam ediyorum. Üniversite maceramın bir döneminde Budapeşte'de bir dönemlik Erasmus tecrübem oldu ve üniversite hayatım boyunca öğrenci topluluklarında aktif olarak yer almaya çalıştım. Gezmeyi,okumayı ve yeni şeyler denemeyi seven biriyim. Okuduklarımı ve öğrendiklerimi burada sizlerle paylaşmak isterim. Keyifli okumalar..
 • Nida Ük

  Nida Ük

  18 Mayıs 1994 yılında Merzifon’ da doğdum. Babamın memur olmasından dolayı Türkiye' nin çeşitli şehirlerinde ilk ve orta öğretimimi tamamladım. İstanbul Üniversitesin’ de Kimya Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi olarak eğitimime devam etmekteyim. 2015 yılında ‘‘TÜBİTAK MAM Kimyasal Sentez Laboratuarında’’ laboratuar stajımı, 2016 yılında işletme stajımı; ‘‘Ülker Besler Gıda Ve Kimya San. Tic. A.Ş.’’ de tamamladım. Kimya benim için bazen hayal edilmesi bile güç olan bazı şeylerin somut bir şekilde karşına çıktığı sürprizlerle dolu bir bilim. Kimyaya olan tutkumun yanında müzikle de ilgileniyorum, yaklaşık 10 yıldır keman çalmaktayım. Yazılarımla bilimsel yaklaşım, araştırma, yaratıcılık ve analiz yeteneğimizi beraber geliştirmek dileğiyle…
 • Özge Hocalar

  Özge Hocalar

  20 Ekim 1993’te İzmir’de doğdum. İzmir Bornova Anadolu Lisesi almanca bölümünden mezun olduktan sonra 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne, 2013’te ise İşletme Mühendisliği ile Çift Anadal Programına başladım. Bu süreçte 1 yıl Münih Teknik Üniversitesi’nde Erasmus yaptım. Şuan son sınıf öğrencisiyim. Lise hayatım boyunca gitar çaldım ve aktif olarak spor yaptım, üniversiteye başladığımdan beri de ilkokulda bale ile başladığım dans hayatıma sosyal Latin ve Street Jazz ile devam ediyorum. İTÜ Müzikal Kulübü’nün sergilediği bir gösteride dansçı olarak rol aldım. ItuRunning adlı koşu grubunu kurdum ve koşmayı seven kişileri bir araya getirirek koşu etkinlikleri düzenledim. Ayrıca rüzgar sörfü yapmaktan çok keyif alıyorum. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, buraları başka insanlarla paylaşmayı seviyorum. Okuduğum bölüm sayesinde çok sevdiğim ve hayatımızın her alanına değinen Kimya Sektörü hakkındaki gelişmeleri takip etmek ve bu sitede insanlara faydalı olacak yazılar yazmak benim için çok değerli ve mutluluk verici.
 • Seda Ayten

  Seda Ayten

  1996 İstanbul doğumluyum. Abant İzzet Baysal Üniversite Fen Edebiyat Fakültesi Kimya bölümü öğrencisiyim. Kimyanın ve beraberindeki birçok fen bilim dalına karşı ilgiliyim. Okumayı,araştırma yapmayı ve spor yapmayı seviyorum. Umarım kimya birçok uygulamayla birlikte hayatlarımızda daha çok yer kaplayacak ve bende bu gelişmelerin içinde olmak istiyorum.

Send this to friend