Anasayfa » Ekibimiz

Ekibimiz

Gözde Özeşme
Editör / Kimya Mühendisi
1992 Bursa doğumluyum. Hayatımda hep özel bir yerde olmasının yanı sıra akademik anlamda başarılarımın temellerini de atan Bursa Anadolu Erkek Lisesinden mezunum. Şimdiyse Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü Kimya Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.

Tüm Yazıları İçin Tıklayınız...
gozdeozesme@gmail.com
Gizem Bozkurt
Yazar / Kimya Mühendisi
Üniversiteye kadar olan eğitimimi Bursa'da tamamladım. Ardından 2011 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği ile öğrenimime devam ediyorum. Üniversite maceramın bir döneminde Budapeşte'de bir dönemlik Erasmus tecrübem oldu ve üniversite hayatım boyunca öğrenci topluluklarında aktif olarak yer almaya çalıştım. Gezmeyi,okumayı ve yeni şeyler denemeyi seven biriyim. Okuduklarımı ve öğrendiklerimi burada sizlerle paylaşmak isterim. Keyifli okumalar..

Tüm Yazıları İçin Tıklayınız...
mrsgizembozkurt@gmail.com
Yrd. Doç. Dr. Davut Sarıtaş
Yazar / Öğretim Üyesi
5 Temmuz 1978’de Sivas’ta doğdu. Sivas Selçuk Anadolu Lisesi’nden 1996’da mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği bölümüne devam etti. Mezuniyetinin ardından Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimine başladı. Aynı zamanda Ankara’da Kimya Öğretmenliği yapmaya devam etti. 2005 yılında Yüksek Lisans eğitimini, 2012 yılında da Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Kimya Eğitimi alanında Doktora eğitimini tamamladı. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Tüm Yazıları İçin Tıklayınız...
İpek Girgin
Yazar / Kimya Mühendisi
ODTÜ Kimya Mühendisliği Öğrencisi-2017

Tüm Yazıları İçin Tıklayınız...
ipek.grgn@gmail.com
Bilge Fıçıcı
Yazar / Kimya Mühendisi
ODTÜ kimya mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim. 1994, Bursa doğumluyum. Üniversiteye kadar olan öğrenim yıllarımı Bursa’da tamamladım. 2012 yılından beri de Ankara’da devam ediyorum. Kimya benim için her zaman farklı sonuçlar alabileceğim ama bulduğum her farklı sonucun doğru olduğu, her sonucun mutlaka bir yerde bir zamanda kullanılabileceği hiç sonu olmayan bir bulmaca. O bulmacanın her bir parçasını bulmak ayrı bir eğlence, ayrı bir mutluluk sebebi. Bu bulmacanın parçalarını da yazdığım yazılarla sizlerle paylaşmayı çok isterim.

Tüm Yazıları İçin Tıklayınız...
bilgeficici@gmail.com
Nida Ük
Yazar / Kimya Mühendisi
18 Mayıs 1994 yılında Merzifon’ da doğdum. Babamın memur olmasından dolayı Türkiye' nin çeşitli şehirlerinde ilk ve orta öğretimimi tamamladım. İstanbul Üniversitesin’ de Kimya Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi olarak eğitimime devam etmekteyim. 2015 yılında ‘‘TÜBİTAK MAM Kimyasal Sentez Laboratuarında’’ laboratuar stajımı, 2016 yılında işletme stajımı; ‘‘Ülker Besler Gıda Ve Kimya San. Tic. A.Ş.’’ de tamamladım. Kimya benim için bazen hayal edilmesi bile güç olan bazı şeylerin somut bir şekilde karşına çıktığı sürprizlerle dolu bir bilim. Kimyaya olan tutkumun yanında müzikle de ilgileniyorum, yaklaşık 10 yıldır keman çalmaktayım. Yazılarımla bilimsel yaklaşım, araştırma, yaratıcılık ve analiz yeteneğimizi beraber geliştirmek dileğiyle…

Tüm Yazıları İçin Tıklayınız...
Simge Balkan
Yazar / Kimya Mühendisi
6 Mart 1994’te İstanbul’da doğdum. Liseyi Burak Bora Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde küçüklükten beri ilgim olan Kimya Mühendisliği’nde eğitim almaya başladım. Şuan 4. Sınıfta okuyorum. Üniversite hayatım boyunca mümkün oldukça staj yaparak farklı sektörlerde deneyim kazanmaya çalıştım. Aynı zamanda İTÜ Gönüllülük Kulübü Bir Başka Yol Projesi’nde 3 yıl boyunca gönüllü kimya ve matematik öğretmenliği yaparak maddi yetersizlikler yaşayan öğrencileri üniversite sınavına hazırlama, motivasyon etkinlikleri ve veli toplantıları düzenleme görevlerini üstlendim. Farklı kulüp etkinliklerine katılarak kendimi geliştirmeye çalıştım. İngilizce dışında Almanca ve İtalyanca bilgimi geliştirmeye çalışıyorum. Yeni yerler keşfetmeyi, tarih kitapları okumayı ve tenis oynamayı seviyorum. Bu faydalı sitede büyük bir istekle yazı yazıyor ve bilgi paylaşımında bulunmaya çalışıyorum.

Tüm Yazıları İçin Tıklayınız...
Özge Hocalar
Yazar / Kimya Mühendisi
20 Ekim 1993’te İzmir’de doğdum. İzmir Bornova Anadolu Lisesi almanca bölümünden mezun olduktan sonra 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne, 2013’te ise İşletme Mühendisliği ile Çift Anadal Programına başladım. Bu süreçte 1 yıl Münih Teknik Üniversitesi’nde Erasmus yaptım. Şuan son sınıf öğrencisiyim. Lise hayatım boyunca gitar çaldım ve aktif olarak spor yaptım, üniversiteye başladığımdan beri de ilkokulda bale ile başladığım dans hayatıma sosyal Latin ve Street Jazz ile devam ediyorum. İTÜ Müzikal Kulübü’nün sergilediği bir gösteride dansçı olarak rol aldım. ItuRunning adlı koşu grubunu kurdum ve koşmayı seven kişileri bir araya getirirek koşu etkinlikleri düzenledim. Ayrıca rüzgar sörfü yapmaktan çok keyif alıyorum. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, buraları başka insanlarla paylaşmayı seviyorum. Okuduğum bölüm sayesinde çok sevdiğim ve hayatımızın her alanına değinen Kimya Sektörü hakkındaki gelişmeleri takip etmek ve bu sitede insanlara faydalı olacak yazılar yazmak benim için çok değerli ve mutluluk verici.

Tüm Yazıları İçin Tıklayınız...

Send this to friend