Anasayfa » Genel Bilgi

Genel Bilgi

Gündelik hayatımızda, çevremizde olan bitenlerin sadece yarattığı kaygıları ve sonuçları irdeleyerek yaşamımızı sürdürüyoruz ve bunu her şeyin önünde tutuyoruz. Hayatımıza şöyle bir uzaktan bakabilsek, karşımıza çıkan kaygılar ve sonuçlardan çok hayatı anlamamız gerektiğini fark edebileceğiz.

Yaşadığımız topraklardan, içtiğimiz sulara, enerji kaynaklarından oturduğumuz binalara,  giydiğimiz deri bir ceketten marketteki poşetlere kadar yüzbinlerce ürünün ortak noktası ne olabilir sizce? “Hepsinin bu dünya da bulunması” diyebilirsiniz… Ama uzaktan baktığımızda doğru yanıtın KİMYA olduğunu görebiliriz.

Kimya ve bilimin her parçasına gönül vermiş genç yazar arkadaşlarımızla, bu kadar geniş bir alana sahip bir bilimi tek bir noktada birleştirip farkındalık yaratmak için kurulmuş bir aileyiz.

Günlük hayatın yorucu temposundan çıkıp, ufak molalar vererek kimyayı ve bilimi hayatının bir parçası haline getirmek, kimya bilimini fark edebilmek ve gelişimi takip etmek isteyen herkesi, yeniliklere ve gelişime açık yazarlarımızın bilgi birikimini, deneyimlerini ve araştırmalarını aktardığı sitemize davet ediyor, dört gözle bekliyoruz…

Send this to friend