Anasayfa » Sektörler » Tarım ve Gıda Teknolojileri » Yapışkan Kauçuk Yiyecek Koruyucu: Cover Blubber
Yapışkan Kauçuk Yiyecek Koruyucu: Cover Blubber
Yapışkan Kauçuk Yiyecek Koruyucu: Cover Blubber

Yapışkan Kauçuk Yiyecek Koruyucu: Cover Blubber

Artık zor kullanılan, çabuk yırtılan streç filmlerin pabucu dama atılıyor! Yapışkan kauçuk, streç filmlere göre daha esnek ve üstelik tekrar tekrar kullanılabiliyor. Ayrıca son derece sağlıklı…

Yapışkan kauçuk, BPA ve ftalat içermiyor. Peki, nedir BPA ve ftalat? BPA ve ftalat; plastik, naylon, PVC, polyester gibi maddelerin üretiminde kullanılan kimyasallardır. BPA yani Bisfenol-A, temas ettiği gıdaya nüfuz eder ve dolayısıyla insan vücuduna da geçer. Eskiden vücuttan idrar ile atıldığı düşünülse de maalesef uzun süre insan vücudunda kaldığı tespit edilen BPA, prostat ve beyin gelişimi ve bebek, cenin ve çocuk hareketlerinde olumsuz etkiye sebep olabilir. Ftalatlar is maddeyi daha esnek hale getirebilmek için kullanılırlar. Kullanılan en yaygın ftalat ise DEHP’dir. Ftalatlar, hamilelerde düşük riski, yumurtalık kanseri riski, çocuklarda karaciğer ve böbrek hastalıkları gibi birçok olumsuzluğu beraberinde getirir.

Yapışkan kauçuğun avantajları bununla da sınırlı kalmaz; bu madde her şekle girebilir. Yarım kalan meyvelerinizi yapışkan kauçuk ile sararsanız, bu onların oksidasyonunu önler ve bozulmazlar. Buzdolabı ve dondurucu kısmında saklamak için de dayanıklıdır; ancak mikrodalga fırın, ocak ve bulaşık makinesi kullanımı için uygun değildir.

Yapışkan kauçuklara çevrimiçi alışveriş siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Genelde 4 boyu ile beraber gönderiliyorlar. 4’lü paketin fiyatı ise 20 $(80 tl) civarı. En büyük boyu ile 30 cm’ye kadar olan kap ve yiyeceklerinizi kaplayabilirsiniz.

Yapışkan kauçuk ile ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz:

Kaynaklar:

Cover Blubber, Erişim Tarihi: 08.04.2017, https://www.vat19.com/item/cover-blubber-super-stretchy-food-saver

Cover Blubber, Erişim Tarihi: 08.04.2017, https://www.youtube.com/watch?v=m5OsdjWZcTw&feature=youtu.be

Send this to friend